Publikacja: | CKP / Aktualności /

27 stycznia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie realizowane w ramach kampanii TED Countdown. W programie TEDxEuropeanClimatePactWarsaw wzięło udział sześciu polskich ambasadorów Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu. Wśród nich znalazła się Agnieszka Oleksyn-Wajda.

Oprócz Agnieszki Oleksyn-Wajdy, kierownik studiów podyplomowych Prawo ochrony środowiska i dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju na Uczelni Łazarskiego wystąpili Adam Struzik, Rafał Trzaskowski, Katarzyna Smętek, Anna Desogus oraz Mateusz Mielczarek. Ekspertka Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w ciekawym i niezwykle wzruszającym wykładzie poruszyła temat nadkonsumpcji w codziennym życiu.

Celem globalnej inicjatywy TED Countdown, która rozpoczęła się w październiku 2020 roku, a kończy w styczniu 2022 jest edukacja na temat zmian klimatu, poszukiwanie i promowanie rozwiązań dla ograniczenia kryzysu klimatycznego oraz wsparcie przekształcania pomysłów w działania. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono również światowych przywódców i naukowców, m.in. papieża Franciszka oraz Johana Rockstroma.

Wydarzenie odbyło się w języku polskim, w formie krótkich wystąpień w stylu TED na YouTube.

Wszystkich zainteresowanych klimatem i działaniami na rzecz jego ochrony zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem naszej ekspertki: https://www.youtube.com/watch?v=G7BQUEJh2EA