Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Klub Absolwenta / Działalność społeczna /

16 czerwca 2018 roku Uczelnia Łazarskiego zaprasza Warszawiaków na siódmą edycję akcji „Dzień zdrowia na Uczelni Łazarskiego”. Jak co roku, lekarze specjaliści oraz eksperci związani z problematyką zdrowia fizycznego i psychicznego będą udzielać porad medycznych, zachęcać do wykonania bezpłatnych badań kontrolnych oraz propagować wśród uczestników zdrowy tryb życia.

16 czerwca 2018 roku w godzinach 10: 00 - 15: 00 na terenie kampusu Uczelni Łazarskiego zlokalizowanego w Warszawie przy ulicy Świeradowskiej 43 (10 minut pieszo od stacji Metro Wilanowska) odbędzie się kolejna edycja „Dnia zdrowia Uczelni Łazarskiego”. Podczas wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły wykonać bezpłatne badania medyczne, a następnie odbyć konsultacje lekarskie i zweryfikować wyniki badań. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość rozmowy i uzyskania porad od specjalistów klinicznych, terapeutycznych oraz osób propagujących zdrowy tryb życia.

„Dzień zdrowia” organizowany przez naszą Uczelnię co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy oraz osób z pobliskich miejscowości. Dotychczas przeprowadziliśmy w sumie około 4700 badań i konsultacji specjalistycznych” – mówi Ewelina Milan, koordynator Działu Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych. „Popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej, a także edukacja społeczeństwa to jedna z misji Uczelni Łazarskiego.”- dodaje Pani Ewelina.

Podczas tegorocznej edycji zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w zakresie: pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej i terapii par. Zapraszamy do wykonania badań spirometrycznych, zbadania ciśnienia krwi oraz badania poziomu glukozy. Po raz kolejny w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci” najmłodsi w wieku od 9 miesięcy do 6 lat będą mogli skorzystać z profilaktycznych badań USG pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu w narządach wewnętrznych.

Ambulans do przeprowadzania badań USG u dzieci należący Fundacji Mc Donalda cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy tego dnia mają możliwość wykonać bezinwazyjne i przede wszystkim bezbolesne badanie zdrowia swojej pociechy. Należy pamiętać, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie badaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja godziny wykonania USG”– przypomina Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Dodatkowo osoby, które zdecydują się na udział w wydarzeniu będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, uzyskania porady ortodonty i higienistki z jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych w Europie. Dodatkowo, zapraszamy na kurs i pokaz pierwszej pomocy oraz trening techniki maszerowania z kijkami - Nordic walking.