Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Działalność społeczna /

18 czerwca 2016 r. (sobota) w godzinach 10:00 - 15:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut pieszo od Metra Wilanowska) w ramach obchodów 100-lecia włączenia Mokotowa do Warszawy odbędzie się 5. edycja akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego".

Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego

Jej celem jest popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i zachęcenie do prowadzenia właściwego stylu życia, a także edukacja społeczeństwa.

Dotychczas przeprowadziliśmy w sumie 3600 badań i konsultacji specjalistycznych - przypomina Ewelina Milan, koordynator Działu Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych.

W trakcie tegorocznego wydarzenia będzie można wykonać: EKG, spirometrię, badanie ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, słuchu, badanie składu ciała oraz Vega Test - jest to bezinwazyjna metoda diagnostyczna na wykrywalność pasożytów, patogenów, pierwotniaków, wirusów i bakterii za pomocą  bio rezonansu magnetycznego - mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Zapraszamy również do skorzystania z konsultacji położnych, dietetyka, trenera personalnego i psychologów, przez obecnych na akcji specjalistów będzie także przekazywana wiedza na temat brafittingu.

Uczestnicy będą mogli bezpłatnie skosztować naturalnych soków wyciskanych z owoców i warzyw na miejscu.

W ramach programu "NIE nowotworom u dzieci" zostanie udostępniony specjalny ambulans, w którym będą wykonywane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat (obowiązują wcześniejsze zapisy). Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Dzień Zdrowia będzie także dobrą okazją do nauki, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Kto jeszcze nie próbował, będzie mógł sprawdzić swoje siły w nordic walking.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego- www.absolwenci.lazarski.edu.pl.