Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Baszta /

Chcąc uczcić pamięć Powstańców Warszawskich, zorganizowaliśmy żywą lekcję historii – Grę Miejską Marsz Mokotowa we współpracy z warszawskim Technikum Ekonomicznym nr 8.

Kilkudziesięciu uczniów z warszawskich szkół, odwiedziło naszą uczelnię, która znalazła się na trasie gry jako jedno z miejsc związanych z walkami powstańczymi. Młodzi warszawiacy szukali też śladów powstańczych zmagań na ulicach Mokotowa.

Na przygotowanym przez nas punkcie kontrolnym uczniowie poznali bliżej historię dr. Ryszarda Łazarskiego oraz Pułku AK Baszta, do którego należał. Na dziedzińcu pod platanem wybrzmiały słowa przysięgi, którą kiedyś składał każdy żołnierz Armii Krajowej, przystępując do walki. Po zaprzysiężeniu uczniowie dostali legitymacje, nadali sobie pseudonimy i skosztowali parzonej kawy z żołędzi - popularnego w czasie wojny zamiennika kawy. 

Organizacją wydarzenia zajęła się niezawodna Milena Walczyk z Działu Marketingu i Rekrutacji, która z zaangażowaniem opiekuje się Izbą Pamięci Pułku AK Baszta znajdującą się na terenie naszej Uczelni.

Dziękujemy za współpracę Burmistrzowi Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafałowi Miastowskiemu, Stowarzyszeniu Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław" , Fundacji Artystycznej ERINA B oraz wszystkim wolontariuszom.

Gorąco liczymy na kolejną edycję Gry Miejskiej!