Publikacja: | Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Miło nam poinformować, że studenci Uczelni Łazarskiego - seminarzyści dr Katarzyny Krupy-Lipińskiej, wzięli udział w XI edycji IP Challenge.

Nasza drużyna w składzie: Klaudia Convertini, Kinga Kluszczyńska i Jakub Krupiński zajęła 5 miejsce na 10 drużyn w II etapie konkursu.

IP Challenge to projekt polegający na organizacji corocznego, międzyuniwersyteckiego turnieju z zakresu prawa własności intelektualnej, nazywanego nieoficjalnie akademickimi mistrzostwami Polski w tej dziedzinie.

W IP Challenge biorą udział uniwersytety z całej Polski, które wystawiają do Turnieju swoje trzyosobowe reprezentacje składające się z najlepszych studentów specjalizujących się w prawie własności intelektualnej. W trakcie kilkumiesięcznej rywalizacji uczestnicy IP Challenge rozwiązują turniejowe zadania prawnicze wyznaczane przez organizatorów – zadania oparte są na autentycznych case’ach.

W poprzednich edycjach IP Challenge czterokrotnie zwyciężał Uniwersytet Warszawski (2009, 201, zaś po jednym razie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet w Białymstoku. Dwukrotnie zwyciężył też Uniwersytet Jagielloński.

Więcej informacji na Facebooku.