Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wykładowcy /

Zespół prawników Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, którego członkiem jest dr Mateusz Dróżdż z Uczelni Łazarskiego, przygotował projekt nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dr Mateusz Dróżdż

"W naszej ocenie, jako teoretyków i praktyków prawa, ustawy już nie ma po co zmieniać tylko trzeba ją napisać od nowa. Te kolejne zmiany ustawy powodują, że jest ona coraz słabsza. Uważamy, że powinna być uchwalona od nowa, tak żeby wszystkie wątpliwości czy błędy w tej ustawie poprawić" - mówi dr Mateusz Dróżdż.

Prawnicy współpracujący z OZSK w nowym projekcie ustawy poprawili w ok. 100 błędów pojawiających się w dotychczasowej praktyce jej stosowania. Zaproponowali m.in. zniesienie zakazu klubowego, więcej miejsc stojących czy zwiększenie dopuszczalnej ilości alkoholu w napojach spożywanych podczas imprez.

Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym autorzy propozycji wypowiadają się na temat wprowadzanych zmian -  TUTAJ.

Dr Mateusz Dróżdż jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Jest radcą prawnym oraz członkiem Stałej Grupy Eksperckiej Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych powołanej przez Premiera. Autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.