Publikacja: | CKP / Aktualności /

Z radością informujemy, że z dniem 1 października dr Małgorzata Gałązka-Sobotka została powołana do pełnienia obowiązków Dziekana Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka do tej pory pełniła funkcję Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Z Uczelnią Łazarskiego związana jest od 2003 roku. W 2010 r. stworzyła pierwszy w Polsce program MBA szyty na miarę potrzeb menedżerów sektora ochrony zdrowia. Jest także kierownikiem programowym wielu certyfikowanych przez Uczelnię Łazarskiego programów szkoleniowych przeznaczonych dla lekarzy, kadry zarządzającej w opiece zdrowotnej oraz pracowników instytucji publicznych z sektora opieki zdrowotnej.

Ponadto kieruje pracami Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego.

Od 2010 r. zasiada w Radzie Narodowego Funduszu Zdrowia, a od 2015 r. jest Wiceprzewodniczącą tego ciała. Pełni także funkcję Prezesa Stowarzyszenia IFIC Polska oraz jest doradcą Prezydenta Pracodawców RP w obszarze ochrony zdrowia. Inicjatorka i liderka Sektorowej Rady ds. Kompetencji w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej.

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych ze specjalnością ekonomika, organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem. Jest ekspertem w obszarze zarządzania strategicznego, przywództwa i zdrowia publicznego, z szerokim doświadczeniem projektowym i szkoleniowym.

Autorka licznych artykułów i publikacji eksperckich oraz raportów badawczych poświęconych ekonomiczno-społecznym aspektom ochrony zdrowia. Propagatorka koncepcji „Ochrony zdrowia nakierowanej na wartość” (Value-Based Healthcare). Integratorka ludzi i idei.

W czternastej, piętnastej i szesnastej edycji „Listy Stu" tworzonej przez Puls Medycyny dr Małgorzata Gałązka-Sobotka znalazła się w pierwszej dziesiątce osób, które wywarły największy, pozytywny wpływ na polski system ochrony zdrowia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w wykonywaniu nowych obowiązków.