Publikacja: | Dział praktyk i karier /

Zdobycie upragnionego dyplomu to dopiero pierwszy ważny krok w życiu zawodowym. Na każdym jego etapie powinieneś się dokształcać i dbać o swój rozwój. Pracodawcy zwracają na to szczególną uwagę. Studia podyplomowe pozwolą Ci poszerzyć kwalifikacje i zdobyć nowe doświadczenia.

Powód 1: Uzupełnisz wiedzę
Żyjemy w dynamicznych czasach. Rozwój technologiczny i gospodarczy powoduje ciągłe zmiany, dlatego wiedzę trzeba aktualizować. Niezależnie od tego, jaka branża jest Twoją domeną, nie spoczywaj na laurach. Nabywając doświadczenia, zadbaj o to, żeby zawsze być na czasie i rozszerzać zakres swoich kompetencji. Być może studia podyplomowe otworzą zupełnie nowy rozdział w Twojej karierze.
Powód 2: Zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy
Marzysz o dobrze płatnym stanowisku i możliwościach awansu? Obawiasz się, że po studiach nie znajdziesz satysfakcjonującego zatrudnienia? Kandydat na pracownika, który może się pochwalić szerokim zakresem umiejętności i wszechstronną wiedzą, będzie mieć łatwiej na rynku pracy. Wyprzedzi też swoich konkurentów.
Powód 3: Otworzysz przed sobą możliwości awansu
Pracodawca z pewnością doceni Twoje dążenia do samodoskonalenia, które przyniosą korzyści jego firmie. Zyska przekonanie, że zasługujesz na podwyżkę. Jeśli już pracujesz w konkretnej organizacji, skończenie „podyplomówki” będzie jasnym sygnałem dla Twojego przełożonego, że chcesz się dalej rozwijać. W takich pracowników warto inwestować.
Powód 4: Rozszerzysz lub zmienisz kwalifikacje zawodowe
Dyplom wyższej uczelni nie przyniósł Ci oczekiwanej satysfakcji? A może w międzyczasie odkryłeś, że chcesz budować swoją karierę w innej dziedzinie?  Studia podyplomowe to okazja do rozwoju zupełnie nowych kompetencji, co pozwoli się przekwalifikować. Zdobędziesz też praktyczne umiejętności, których zabrakło podczas szkolenia się w konkretnym zawodzie.


Przeczytaj również