Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Działalność społeczna /

Ile razy otwierając szafę zastanawialiście się co zrobić z rzeczami, których od dawna nie nosicie? Jeśli są zniszczone, można je po prostu wyrzucić. Co jednak zrobić, gdy są to dobre rzeczy, z których ktoś inny mógłby skorzystać?

Aby mieć pewność, że Wasza pomoc trafi we właściwe ręce i zaspokoi czyjeś realne potrzeby, zgłoście się do stoiska Family for Family, które będzie otwarte na naszej uczelni w terminie 3-5 kwietnia.

Wolontariusze fundacji będą zachęcać do wsparcia i opowiadać o pracy fundacji. Rzeczy, które przyniesiecie będą zbierane, a następnie trafią do konkretnych nastolatków będących podopiecznymi Family for Family.

Aby dołączyć do akcji wystarczy kilka prostych kroków:

1. Przejrzyj rzecz i spakuj te, których nie używasz. Pamiętaj, aby rzeczy były czyste oraz takie, że nastolatek, który je otrzyma może swobodnie z nich korzystać.
2. Wypełnij formularz i dołącz go do paczki. Dzięki podaniu kontaktu otrzymasz informację komu pomogłeś.
3. W dniach 3-5 kwietnia przynieś paczkę na uczelnię.
4. Jeśli będziesz chciał na stałe pomagać w Family for Family zgłoś to przedstawicielowi Fundacji.

Fundacja dopasowuje na dłuższy czas konkretną osobę potrzebującą (mającą mniej niż 16 lat) do osoby, która może jej pomóc. Taka długoterminowa relacja jeden na jeden, to prosty sposób na przekazywanie dobrej jakości używanych ubrań, butów, zabawek, a czasami elektroniki.

Więcej informacji na temat programu oraz akcji udzielą przedstawiciele fundacji obecni na naszej uczelni. Punkt informacyjny znajdujący się w auli 58 w sektorze E będzie czynny w dniach 3-5 kwietnia (11.00-15.00).

Dołączcie do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1857755084499845/