Publikacja: | Wydział Medyczny / Strona główna / Aktualności /

Pracownia anatomii Wydziału Medycznego właśnie wzbogaciła się o modele 3D szczegółowo odwzorowujące wszystkie organy ludzkiego ciała.

Są to wysokiej jakości anatomiczne wydruki 3D naturalnej wielkości, bardzo precyzyjnie wykonane.

Dzięki tym nowoczesnym modelom już za miesiąc studenci kierunku lekarskiego Uczelni Łazarskiego będą mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami budowy anatomicznej człowieka – głowy, kończyn i tułowia. Rozkładany model tułowia, składający się z 27 części, które przedstawiają najważniejsze narządy i struktury anatomiczne w organizmie człowieka, ułatwi studentom ich poznanie i zapamiętanie dokładnej topografii.

Ponadto przyszli adepci sztuki Eskulapa będą mogli zapoznać się z budową szkieletu człowieka. Nasz specjalny model (176 cm) przedstawia wszystkie anatomiczne szczegóły. Posiada m.in. ruchome stawy, które są połączone za pomocą elastycznej gumy, dzięki czemu pokazują rzeczywisty zakres ruchu. Model szkieletu posiada w pełni ruchomy kręgosłup z nerwami rdzeniowymi, a krążki międzykręgowe wykonane są ze specjalnej pianki, dzięki czemu zachowują się jak naturalne.

Zajęcia na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego będą prowadzone w małych grupach z wykorzystaniem najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych, do których zalicza się wydruki anatomiczne 3D. Wykorzystując takie modele, studenci będą mogli nie tylko poznać szczegółową budowę ludzkiego ciała, ale także przećwiczyć wykonanie samego zabiegu: nauczyć się, jak go precyzyjnie zaplanować i jak dobrze się do niego przygotować.

Nowoczesne wyposażenie pracowni anatomicznej Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego ułatwi naszym studentom naukę tego ważnego przedmiotu oraz zapewni wysoką jakość kształcenia.

Modele anatomiczne
Model głowy i klatki piersiowej
Model głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej
Model głowy, szyi i barku wraz z unaczynieniem
Model głowy i szyi
Model przedramienia
Model oczodołu i gałki ocznej
Model tułowia
Model serca