Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konferencje/debaty / Wydarzenia /

Już 13 stycznia przedstawiciele środowisk biznesowych, rządowych oraz akademickich spotkają się w centrum Warszawy, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom, dającym możliwości szybkiego rozwoju? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom?

Konferencja rozpocznie się o godz. 19:00 w Studiu 4 Piętro. W roli gości specjalnych pojawią się członkowie Zarządu AIP - Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski.

O sukcesach startupów, które powstały w AIP na naszej uczelni, opowie Michał Misztal, dyrektor AIP przy Uczelni Łazarskiego.

Organizatorzy spodziewają się przybycia minimum stu trzydziestu osób z całej Polski, w tym przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, ośrodków wspierania przedsiębiorczości oraz ośrodków akademickich, w tym Uczelni Łazarskiego.

Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce. Przede wszystkim jednak ukazane zostaną dotychczasowe wyniki projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm.

- Udało nam się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego docelowo będzie działało pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty największy, liczący prawie 5 tys. m2, Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki projektowi "Droga do Polski Przedsiębiorczej" powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą - wyliczają organizatorzy konferencji.

Czas trwania konferencji szacowany jest na cztery i pół godziny. Końcowym etapem będzie networking. - Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwarta i szczerą rozmowę, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna - mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:

  • Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
  • Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;
  • Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.

Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 "Droga do Polski Przedsiębiorczej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej informacji:

Michał Misztal, dyrektor AIP przy Uczelni Łazarskiego, michal.misztal@przedsiebiorca.pl, 515 229 779.

Jeżeli marzysz o założeniu własnego biznesu, w AIP zrobisz to najprościej, najszybciej, najtaniej! Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Polecamy!