Publikacja: | Studium języków obcych / Wydarzenia / Aktualności /

Czechy to nasi sąsiedzi – równocześnie podobni i całkiem inni od nas. O tym, co nas łączy, a co nas dzieli porozmawiamy na spotkaniu z Anną Sydoruk. Zwiedzimy również wirtualnie Pragę i inne piękne miejsca oraz spróbujemy czeskich przysmaków piwnych.

Praga to wyjątkowe miasto, ponieważ zachowało się w niej wiele bezcennych zabytków. Zajrzymy na starówkę, do zamku i w kilka innych, ciekawych miejsc… w tym do typowej piwiarni. Czesi są znani nie tylko z produkcji tego złotego trunku, ale również z mistrzostwa jego nalewania! Porozmawiamy o lokalnej kuchni i zastanowimy się, czy nasi sąsiedzi żywią lęk przed warzywami, skoro w ich menu dominują mięsne potrawy. Anna Sydoruk opowie również o czeskich zwyczajach i tradycjach – m.in. o ich zupełnie innym podejściu do pewnej zielonej używki. Zapraszamy na spotkanie 9 grudnia 2022, o godzinie 10.20 w sali 118. 

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: kursy.jezykowe@lazarski.edu.pl