Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studenci / Konkursy /

Firma Microsoft już po raz trzeci zaprasza do udziału w konkursie Challenge for Change.

Microsoft

Wydarzenie, organizowane przez firmę Microsoft, skierowane jest do osób, które nie boją się inicjować zmian w swoim otoczeniu. W tym roku konkurs po raz pierwszy przyjmie globalny charakter, a udział w nim będą mogli wziąć uczniowie już od 13. roku życia. Górna granica wiekowa uczestników to 25 lat.

Celem konkursu jest wyłonienie osób, które dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft zapoczątkowały ważną zmianę w swoim środowisku - szkole, kampusie uniwersyteckim, a nawet zmianę na światową skalę.

Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu (w formie tekstowej oraz zdjęcia), jak rozwiązania firmy Microsoft wpływają na otoczenie i wdrażane zmiany. 
Zgłoszenia w języku angielskim można przesyłać do 25 marca 2015 r. 

Piętnastu finalistów z każdej grupy (13-17 lat oraz 18-25 lat) zostanie nagrodzonych tabletem Surface Pro oraz pakietem Office 365. Do pięciu osób trafią natomiast nagrody główne, na które składają się:

  •  wyjazd do Nikaragui, gdzie laureaci dowiedzą się, jak skutecznie inicjować zmiany,
  •  2500 dolarów,
  •  telefon z systemem operacyjnym Windows Phone,
  •  możliwość otrzymania tytułu ambasadora programu Microsoft YouthSpark.

 

Konkurs Challenge for Change organizowany jest w ramach Microsoft YouthSpark - programu, którego celem jest wspieranie sektora edukacji i zatrudnienia oraz tworzenie przedsiębiorczych postaw u młodych ludzi z całego świata.

Podejmij wyzwanie! Zmień coś! Zgłoś się!

Więcej szczegółów dostępnych na stronie konkursu