Publikacja: | Strona główna / Aktualności /

Enterprise Ethereum Alliance to międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca organizacje zajmujące się propagowaniem wiedzy na temat technologii blockchain. EEA ogłosiła 18 lipca 2017 r. listę kolejnych 34 instytucji, firm i organizacji, które dołączyły do inicjatywy. Miło nam poinformować, że Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego znalazło się w tym prestiżowym gronie.

EEA jest organizacją non-profit, która ma budować, promować i szeroko wspierać najlepsze praktyki dotyczące Ethereum, jednej z odmian technologii blockchain. – Blockchain to „łańcuch bloków danych”, czyli sposób zapisu informacji o nowych wpisach do bazy danych (transakcjach), które ułożone są w postaci następujących po sobie bloków „wpisów”, z których każdy kolejny blok wpisów zawiera jednocześnie odniesienie do poprzedniego (bloku), przez co tworzy się nierozerwalny łańcuch. Blockchain jest jedną z najbezpieczniejszych form przechowywania danych. Służy do potwierdzenia autentyczności. Jest unikalny, zaszyfrowany, niezmienny, bezpieczny i ostateczny – tłumaczy prof. Krzysztof Piech, z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Technologii Blockchain. Ethereum jest platformą open-source opartą o technologię blockchain służąca m.in. zawieraniu bezpiecznych umów online.  

Wśród członków EEA znajdują się firmy i organizacje z różnych sektorów biznesowych, w tym technologii, bankowości, opieki zdrowotnej, energii, farmacji, marketingu i ubezpieczeń, jak również organizacje rządowe. EEA ma już ponad 150 członków. Jest to jedna z największych globalnych organizacji zajmujących się tą tematyką.

Centrum Technologii Blockchain

Inicjatorem dołączenia Centrum Technologii Blockchain do EEA jest dyrektor Centrum, prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Piech z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uczelni Łazarskiego.

Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego jest pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką badawczo-edukacyjną zajmującą się technologią blockchain. Misją Centrum jest dostarczenie powstającemu rynkowi potrzebnej mu wiedzy na temat technologii blockchain. Centrum zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji jako jedyna jednostka tego typu w kraju. Więcej informacji na stronie Centrum Technologii Blockchain: http://blockchaintechnology.center/