Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Działalność społeczna /

Jak co roku Uczelnia Łazarskiego oraz Fundacja Uczelni Łazarskiego we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda zapraszają na bezpłatne badania USG dzieci w wieku 9msc-6lat, w ramach akcji „Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego”.

Tegoroczna edycja odbędzie się 16-06-2018 roku w godzinach 10-15. Lekarze specjaliści będą przyjmować pacjentów w ambulansie Fundacji na dziedzińcu Uczelni.

Udział w badaniu możliwy jest jedynie po dokonaniu wcześniejszej rejestracji, liczba miejsc jest ograniczona.

„Nie nowotworom u Dzieci” to akcja organizowana przez Fundację Ronalda Mc Donalda, mająca na celu zapobieganie nowotworom u dzieci. Jak co roku, lekarze i wolontariusze Fundacji będą wspierać nas, podczas organizacji wydarzenia „Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego”.

16. czerwca, najmłodsi, będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań USG.

Zapisy prowadzone będą w dniu 6-06-2018 w godz. 9-13 pod numerem telefonu: 508 066 733.

Liczba miejsc jest ograniczona. Informację o zakończeniu zapisów znajdziecie Państwo na profilu na FB Fundacji Mc Donalda oraz na stronie internetowej Uczelni Łazarskiego. Czas potrzebny na wykonanie USG to około 15-18 min, po jego zakończeniu rodzice lub opiekunowie otrzymają wyniki i ewentualne zalecenia lekarskie.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania realizowane są według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Ze względu na ogromne zainteresowanie badaniami zapisy zostały zakończone.