Publikacja: | Aktualności / Wydział Ekonomii i Zarządzania /

4 lipca 2018 r. na Uczelni Łazarskiego podpisano list intencyjny ws. współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości i European Financial Planning Association w Polsce. Współpraca dotyczy dwóch nowych specjalności, które w tym roku akademickim zostaną uruchomione na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Nowe specjalności to bankowość na kierunku finanse i rachunkowość oraz doradztwo inwestycyjne na kierunku ekonomia. Specjalności powstają we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości (WIB) i European Financial Planning w Polsce (EFPA).

Obydwie specjalności zakończą się egzaminem i zdobyciem prestiżowych certyfikatów. Egzamin na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E, którym zakończy się specjalność bankowość, jest prowadzony przez WIB we współpracy ze Związkiem Banków Polskich w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej. Egzamin na Europejskiego Praktyka Inwestycyjnego, którym zakończy się specjalność doradztwo inwestycyjne, jest prowadzony przez EFPA Polska.

WIB jest instytucją szkoleniowo-doradczą, prowadząca działalność statutową polegającą na dostarczaniu szkoleń, w tym kursów certyfikujących, o tematyce związanej
z rynkiem usług finansowych, zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi na rynku  europejskim.

EFPA Polska jest polskim członkiem europejskiej organizacji European Financial Planning Association (EFPA), akredytowanym do prowadzenia egzaminów EFPA w Polsce.

Nowe specjalności zostały przygotowane z inicjatywy dra Piotra Stolarczyka Kierownika Katedry Finansów i Bankowości oraz Artura Wojno Prodziekana ds. nauczania na odległość.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami nowych specjalności.

Szczegółowy opis specjalności bankowość.
Szczegółowy opis specjalności doradztwo inwestycyjne