Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Z życia uczelni / Oferta /

Uroczysta inauguracja Akademii Europejskiej odbyła się 21 lutego 2015 r. Kolejne wykłady - 7 marca, 21 marca, 11 kwietnia i 25 kwietnia. Uwaga. Są jeszcze wolne miejsca.

Akademia Europejska w Łazarskim - bezpłatny kurs przygotowujący do matury z WOS-u

Myślisz o studiach społecznych, prawie lub stosunkach międzynarodowych? Chcesz przygotować się do matury z WOS-u lub ugruntować swoją wiedzę z tego przedmiotu? Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Akademię Europejską Dariusza Rosatiego - bezpłatny kurs dla maturzystów przygotowujący do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie. Uroczysta inauguracja oraz pierwsze zajęcia odbyły się już 21 lutego 2015 r. Patronem medialnym wydarzenia jest warszawska gazeta licealna "W ogóle".

W tym roku Akademia Europejska odbywa się po raz dziewiąty. Program tegorocznej edycji obejmuje cykl pięciu spotkań. Wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji wygłosi prof. dr hab. Dariusz Rosati, były Minister Spraw Zagranicznych, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Każde spotkanie składa się z wykładu wprowadzającego i części warsztatowej. Program pozwala powtórzyć niezbędne na maturze wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki i stosunków międzynarodowych. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnego typu zadań maturalnych.

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdawać można na poziomie rozszerzonym. Program Akademii został opracowany właśnie pod kątem wymogów egzaminu maturalnego.

Tematyka każdego wykładu będzie dotyczyć m.in. takich obszarów jak geneza, atrybuty i funkcje państwa, społeczeństwo polskie, jego struktura i problemy, ustrój Rzeczpospolitej Polskiej, ideologie i doktryny polityczne, stosunki międzynarodowe oraz miejsce Polski w Europie.

- Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Kurs pozwala uporządkować wiedzę oraz ułatwia zrozumienie zależności występujących we współczesnym świecie - komentuje Marta Chmielewska, koordynatorka programu z Uczelni Łazarskiego. - Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 1,6 tys. maturzystów. Wysoka frekwencja potwierdza zarówno zainteresowanie licealistów udziałem w Akademii, jak i potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć edukacyjnych. Cieszymy się tak dużą popularnością kursu - podsumowuje.

Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii Europejskiej.

Uwaga. Obowiązują zapisy. Wypełnij formularz online jeszcze dziś.

Zaplanowane terminy zajęć:

  • 21 lutego
  • 7 marca
  • 21 marca
  • 11 kwietnia
  • 25 kwietnia

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych!

Polecamy!