Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Wśród zwycięzców XI edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra” znalazł się Vladyslav Semerynskyi, absolwent kierunku prawo Uczelni Łazarskiego.

Konkurs organizuje Wolters Kluwer Polska, patronuje mu Prawo.pl. Nagradzani są w nim młodzi prawnicy, przed 35. rokiem życia, za osiągnięcia, umiejętność łączenia kariery zawodowej z pracą naukową, kreatywność, innowacyjność. Kapituła ocenia także umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych, znajomość rozwiązań LegalTech działalność pro bono, a także dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa.

"Ta nagroda jest dla mnie cennym wyróżnieniem w szczególności dlatego, że zostałem najmłodszym laureatem w ponad 10-letniej historii konkursu. Ma ona szczególny walor również dlatego, że uwzględnia nie tylko działalność zawodową, ale także działalność charytatywną, w którą się zaangażowałem już na początku wojny w moim kraju"-podsumował Vladyslav Semerynskyi. 

Vladyslav Semerynskyi ma 25 lat, jest aplikantem radcowskim, pracuje w kancelarii Squire Patton Boggs Krześniak sp.k. Pochodzi z Charkowa, skąd w 2015 r. przeniósł się do Polski. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na WPiA Uczelni Łazarskiego, a w 2019 r. również studia na Uniwersytecie w Salzburgu. Po szczeblach kariery piął się poprzez kancelarie: MKZ Partnerzy, Affre i Wspólnicy, DZP, Schoenherr, a od czerwca 2022 roku pracuje w międzynarodowym zespole zajmującym się arbitrażem w Squire Patton Boggs w departamencie International Dispute Resolution.

W 2020 roku z sukcesem występował w największym konkursie prawniczym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court. Jest też m.in. współautorem książki „Odpowiedzialność za wady w kontraktach budowlanych”, która zostanie opublikowana w listopadzie 2022 roku przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Zawodowo doradza przedsiębiorcom i podmiotom publicznym przy największych sporach infrastrukturalnych w kraju, w tym w sporach dotyczącym budowy stadionu, mostów, rozdzielni elektrycznych Jest założycielem akcji humanitarnej „Konwój Życia”, która pomaga uchodźcom z Ukrainy, ludności cywilnej w Ukrainie oraz Siłom Zbrojnym Ukrainy. Pomaga też w legalizacji pobytu oraz pracy w Polsce obywatelom Ukrainy. W 2022 roku, wspólnie z Ministerstwem Kultury Ukrainy zorganizował koncerty charytatywne Narodowego Baletu Ukrainy Virsky, które odbyły się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz NCK w Krakowie. W ramach tych koncertów zostały zebrane środki dla ludności cywilnej w Ukrainie. Prowadzi również pro bono sprawy dla polskich fundacji.

Laureat jest także jednym z założycieli nowoczesnego konceptu jubilerskiego pod nazwą Loyly’s - do produkcji biżuterii – jako jedyny jubiler w Polsce – wykorzystuje wyłącznie diamenty stworzone przez człowieka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

fot. Andrzej Stawiński.