Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studium języków obcych /

Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej przy Studium Języków Obcych zaprasza już w najbliższy wtorek 12 kwietnia w godzinach 11.30 - 14.00 na Dzień Polski poświęcony historycznym i legendarnym początkom państwa polskiego (aula 130).

12 kwietnia - Dzień Polski w Łazarskim!

Jeśli chcecie się dowiedzieć, kim byli pierwsi władcy, dlaczego Mieszko I przyjął chrzest, czy polskie społeczeństwo było wierzące, co dawniej jadano i jak to przyrządzano, jakim językiem się posługiwano, jak brzmiały pierwsze polskie zdania, jak powstały polskie symbole narodowe, dlaczego Popiela zjadły myszy, bazyliszek dał się przechytrzyć, szewczyk zabił smoka a Wars poślubił Sawę, to serdecznie zapraszamy! O tym wszystkim będą opowiadali zaproszeni goście, lektorzy oraz słuchacze intensywnych kursów języka polskiego.

To będzie też niezapomniana okazja, żeby obejrzeć  pokaz  tradycyjnego garncarstwa i przekonać się, że "nie święci garnki lepią".

Oprócz tego - wystawa przedstawiająca państwo polskie za pierwszych Piastów oraz wioskę wczesnopiastowską z rekonstrukcją życia codziennego dawnych mieszkańców.

Nie zabraknie też okazji do spróbowania dawnych polskich przysmaków.

Zapraszamy! Wstęp wolny!