Publikacja: | Wydarzenia /

Lubicie słuchać muzyki na żywo? Chcielibyście poczuć klimat przedwojennej Warszawy, zobaczyć, jak profesjonaliści tańczą tango? A może sami chcielibyście spróbować swoich sił w tańcu?

Już 25 stycznia o 14:30 w sali 130 – będziecie mieli okazję doświadczyć tego wszystkiego na Uczelni Łazarskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarty koncert pt.: „Tango Miłości", a także na pokaz tańca, podczas którego będziecie mieli okazje zapisać się na bezpłatną lekcję tanga.

W czasie koncertu będziecie mogli usłyszeć polskie tanga przedwojennej Warszawy takie jak: „Tango Milonga", „Ostatnia Niedziela", „Rebeka" czy „To grzech" i przekonać się, że tango to nie tylko taniec, ale przede wszystkim wyśpiewana historia.
Tango to fragment polskiej kultury o ponad 100-letniej historii. W połowie lat 30-stych polscy kompozytorzy i dyrygenci ukształtowali własne, wyjątkowy styl tanga, o łagodniejszej harmonii i linii melodycznej, z przewagą melancholii. W tym czasie powstały tysiące tangowych przebojów. Warszawa stała się europejską stolicą tanga.

KTO WYSTĄPI:

Olga Avigail Mieleszczuk – wokalistka
Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa także w jidysz i po hebrajsku. Urodzona w Warszawie, przez ostatnie cztery lata dzieli swój czas między Warszawę a Jerozolimę, gdzie obecnie mieszka. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzyki żydowskiej. Współpracuje z organizacjami promującymi kulturę żydowską w Polsce i Izraelu.

Hadrian Tębecki – fortepian, aranżacje
Kompozytor, aranżer, pianista z Warszawy. Autor muzyki do filmów (m.in. filmu „Lejdis” w reż. Tomasza Koneckiego), przedstawień teatralnych. Komponuje muzykę do wierszy i tekstów Wojciecha Młynarskiego, Wiesławy Szymborskiej, J. Twardowskiego i innych. Laureat wielu nagród za twórczość artystyczną, m. in. za muzykę do spektaklu "Piękna Pani Seidenman".

Piotr Malicki - gitara
Współpracuje z różnymi muzykami, grywa głównie w kameralnych składach. Kilka lat temu odnalazło go i zawładnęło nim tango - jako członek grupy Tangata Quintet wraz z Krzysztofem Jakowiczem wydali płytę "Tango - moja miłość".

Grzegorz Bożewicz - bandoneon.
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany i wszechstronny artysta, doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo oraz towarzyszeniem orkiestr i chórów (Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Studio Koncertowe Polskiego Radia)

Tancerze Centrum Kultury i Tańca OLL - NATASZA & MASOUD
Są performerami i tancerzami tanga argentyńskiego. Razem stworzyli Tangopoemat.

"Tangopoemat rodzi się z tego co nazywamy naszym stylem, który opiera się na kontakcie i emocjach. Tangopoemat to szukanie drugiego człowieka w objęciu. Tangopoemat to bycie z drugą osobą, to intymność i pasja".

 

Dołączcie do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1854582948110681/